BLOG

 

14
paź

Części do popularnych amerykańskich samochodów

Właściciele amerykańskich samochodów w Polsce zazwyczaj nie mogą kupić części zamiennych do swoich pojazdów od ręki. Nie oznacza to jednak wcale, że ich nabycie jest skomplikowane. Teraz można importować je także z firmami, które na co dzień zajmują się ich sprowadzaniem ze Stanów Zjednoczonych. Zakup części do amerykańskich samochodów nie jest wtedy żadnym problemem!

Firmy importujące części do samochodów z USA mogą zaproponować swoim klientom dostęp do szerokiego asortymentu. To między innymi komponenty przeznaczone do pojazdów marek Cadillac, Chevrolet, Buick, Chrysler, Dodge, Jeep, Land Rover, Hummer, Subaru, Scion, Suzuki, Honda, Mazda czy Toyota. Jakie części samochodowe sprowadzane są najczęściej?

1. Silniki samochodowe

Uszkodzony silnik nie zawsze da się naprawić. Nie oznacza to jednak, że auto nadaje się tylko do kasacji. Można je ożywić, montując w nim nową jednostkę napędową. W przypadku samochodów ze Stanów Zjednoczonych konieczne będzie wtedy sprowadzenie go do Polski.

Wśród najczęściej sprowadzanych modeli znajdują się silnik Ford Mustang – legendarnego samochodu sportowego rozpalającego wyobraźnię wielu kierowców, także innych silnik Honda Odyssey, który także jest bardzo popularnym modelem na polskim rynku.

2. Skrzynie biegów

Jako że większość samochodów amerykańskich posiada automatyczne skrzynie biegów, zazwyczaj ich naprawa czy wymiana w Polsce nie jest po postu możliwa. Problemy pojawiają się także przy manualnych skrzyniach.

Właśnie dlatego ze Stanów Zjednoczonych często importowane są skrzynie biegów. Wtedy można zamówić kompletny komponent do montażu w pojeździe, na przykład skrzynia biegów Honda Odyssey, do modeli Chevrolet, Dodge czy Ford.

3. Elementy blacharskie

Gdy auto produkowane na amerykański rynek ma uszkodzoną blacharkę, w takim przypadku także można zdecydować się na zamówienie elementów blacharskich ze Stanów Zjednoczonych. To częsta decyzja w przypadku pojazdów legendarnych, zabytkowych.

Zakupić można różne elementy, na przykład dachy, drzwi, zderzaki, listwy progowe, ramy i podłużnice, spoilery, atrapy. Dostępne są nawet całe ćwiartki samochodów.

4. Części do układu zawieszenia

Gdy uszkodzeniu ulegają elementy zawieszenia, wtedy także należy wymienić je na nowe. W tym przypadku naprawy często nie są po prostu możliwe, dlatego też zakupieni nowych komponentów jest jedynym rozwiązaniem. Mogą być to części oryginalne albo tańsze zamienniki do samochodów amerykańskich marek.

Do wyboru jest szeroka gama komponentów, w tym między innym zwrotnice, amortyzatory, kołyski, wahacze, ławy czy sanki.

5. Elementy wyposażenia wnętrza

Chociaż niektóre elementy wyposażenia wnętrz do samochodów amerykańskich można próbować zastępować komponentami dostępnymi na polskim rynku, to jednak warto wskazać, że nie zawsze jest to możliwe, a także pożądane. Doskonałym przykładem są pojazdy zabytkowe, w których najlepiej prezentuje się wyposażenie oryginalne.

Gdy chcesz kupić nowe i używane części do amerykańskich samochodów, skorzystaj z naszej oferty w firmie US Parts Import. Zajmujemy się sprowadzaniem części samochodowych z USA już od wielu lat i pomogliśmy już wielu klientom w zakupieniu potrzebnego wyposażenia do pojazdów wielu marek. Sprawdź już teraz naszą ofertę i skontaktuj się z nami, żeby zamówić części do samochodów z USA szybko, łatwo i wygodnie!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved