BLOG

 

14
paź

Używane części do samochodów z USA

Zakup nowych części samochodowych jest często związany ze sporym wydatkiem. Właśnie dlatego wielu właścicieli pojazdów decyduje się na zakupienie komponentów z drugiej ręki. To możliwe także w przypadku pojazdów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. Kiedy warto je kupić? Jak je sprowadzić? Podpowiadamy!

Do Polski sprowadza się coraz więcej pojazdów ze Stanów Zjednoczonych. To między innymi pojazdy popularnych marek jak Dodge, Chevrolet, Cadillac czy Jeep, na przykład luksusowe limuzyny, pojazdy typu SUV czy auta sportowe. Gdy auto jest po wypadku lub ma usterki i jedynym rozwiązaniem jest wymiana części, wówczas często pojawia się konieczność ich sprowadzenia bezpośrednio z kraju, z którego pochodzą.

Części używane do samochodów ze Stanów Zjednoczonych

Niektóre części najlepiej kupować jako nowe, na przykład te, które odpowiadają za bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Wiele z nich można jednak zamówić również jako używane, dzięki czemu można dodatkowo zaoszczędzić.

Wśród używanych części do samochodów z USA sprowadzanych do Polski znajdują się:

Kiedy warto kupić używane części do samochodów ze Stanów Zjednoczonych?

Używane części do samochodów ze Stanów Zjednoczonych to najlepszy wybór dla osób, które potrzebują wymienić różne komponenty, ale kupno nowych elementów nie jest opłacalne. Także warto wskazać, że używane i oryginalne części są często lepsze niż te, które oferowane są jako zamienniki.

Wobec tego wtedy, gdy pojawia się konieczność wykonania mniejszego albo większego remontu samochodu, który oryginalnie przeznaczony był na rynek amerykański, zakupienie używanych części z USA jest często wybieranym rozwiązaniem.

Gdzie można kupić używane części do samochodów z USA?

Używane komponenty do pojazdów ze Stanów Zjednoczonych najczęściej kupuje się właśnie w USA, gdzie ich asortyment jest najszerszy. Można wtedy kupić części z USA zarówno do nowszych samochodów z ostatnich generacji, jak i do tych starszych, również zabytkowych, na przykład starszych pojazdów marki Ford czy Cadillac.

Sprzedaż używanych części samochodowych w Stanach Zjednoczonych prowadzona jest również za pośrednictwem internetu. Można wyszukać je między innymi w serwisach aukcyjnych jak eBay, a także w innych sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży.

Jak sprowadzić części do aut z USA do Polski?

Części do amerykańskich samochodów z drugiej ręki można kupić obecnie na dwa sposoby – samodzielnie albo za pośrednictwem firmy, która zajmuje się świadczeniem tego typu usług.

Drugie rozwiązanie jest w tym przypadku najwygodniejsze, ponieważ można po prostu zamówić potrzebny komponent, a firma zajmie się jego wyszukanie, a następnie jego sprowadzeniem do Polski. W ten sposób nie trzeba samodzielnie zawierać transakcji, opłacać kosztów, w tym przesyłki, podatku VAT, cła, dlatego jest to najwygodniejsza opcja. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, gdy potrzebne są używane części samochodowe do pojazdów Ze Stanów Zjednoczonych!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved