BLOG

 

25
list

Jak można kupić części blacharskie z USA?

Właściciele samochodów ze Stanów Zjednoczonych często napotykają na poważne problemy związane z naprawą swoich pojazdów w Polsce. Główną przeszkodą jest wtedy brak dostępnych części samochodowych, w tym także elementów blacharskich. Gdzie można je zakupić?

Części blacharskie niekiedy można naprawić – dobry blacharz i lakiernik mogą pomóc w naprawie wielu elementów uszkodzonych podczas niewielkich kolizji oraz większych wypadków. Niekiedy jednak zdarza się, że naprawa po prostu nie jest możliwa albo jest nieopłacalna ze względu na spore koszty. Wtedy najlepiej zakupić element blacharski do wymiany.

Elementy blacharskie do samochodów z USA

Gdy wymiana części blacharskich dotyczyć ma samochodów ze Stanów Zjednoczonych, na przykład marek typu Scion, Ford, Dodge, Chevrolet, Infiniti czy innych, wówczas często pojawia się problem – gdzie kupić takie części samochodowe z USA?

Niestety, znalezienie ich w Polsce graniczy z cudem. Można szukać ich w ofertach sprzedających z Europy, lecz także w tym przypadku często efekty nie są najlepsze. Wówczas jedynym rozwiązaniem staje się zamówienie komponentów w Stanach Zjednoczonych.

Jakie części blacharskie można sprowadzić ze Stanów Zjednoczonych?

U sprzedających w USA można zakupić praktycznie wszystkie części do amerykańskich samochodów, w tym także elementy blacharskie. Na kupujących czeka szeroka gama komponentów, które można dopasować indywidualnie do swojego pojazdu.

W USA można kupić poniższe rodzaje części blacharskich:

Jak widać, wybór jest w tym przypadku naprawdę duży, dlatego można zakupić praktycznie każdy element, który w pojeździe uległ uszkodzeniu. Najprościej można wyszukać je za pośrednictwem internetu – wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, wpisując do niej nazwę elementu oraz model, markę pojazdu oraz jego rocznik. Oferty dostępne są głównie na portalach aukcyjnych jak eBay, w sklepach samochodowych.

Jak sprowadzić elementy blacharskie z USA do Polski?

Aby sprowadzić do Polski części blacharskie z USA, konieczne jest wybranie takiego sprzedającego, który zgodzi się na ich wysyłkę do Europy. W takim przypadku trzeba skontaktować się z nim i zapytać o możliwości transportu.

Bardzo ważne jest uzgodnienie ze sprzedającym formy wysyłki. Najczęściej wybiera się wtedy przesyłkę kurierską, która jest też odpowiednio ubezpieczana i zabezpieczana, aby mogła bez ryzyka dotrzeć o klienta.

Warto też pamiętać, że sprowadzenie części do amerykańskich samochodów ze Stanów Zjednoczonych może wymagać opłacenia podatku oraz cła, więc ostateczne koszty będą wyższe niż te podane przez sprzedającego.

Nie trzeba jednak zajmować się tymi sprawami we własnym zakresie. Drugie rozwiązanie to skorzystanie z usług firm zajmujących się sprowadzaniem aut na zamówienie. W naszej firmie US Parts Import każdy z klientów może otrzymać kompleksową obsługę związaną ze sprowadzeniem praktycznie każdej części z USA, w tym między innymi elementów blacharskich!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved