BLOG

 

22
grud

Szyby do samochodów amerykańskich. Bezpieczny import z USA

Zbita szyba w samochodzie powinna być wymieniona na nową. Jak zrobić to wtedy, gdy posiadany samochód dostępny był tylko na amerykańskim rynku i części zamienne do niego nie są dostępne w Polsce?

Amerykańskie samochody mają wielu fanów. Największym powodzeniem cieszą się luksusowe modele, między innymi Chevrolet, Infiniti, Dodge, Lexus czy Scion, które mogą pochwalić się kapitalnymi osiągami. Również chętnie sprowadzane są samochody sportowe, między innymi jak Dodge czy Ford, w tym legenda Ford Mustang. Inna popularna kategoria to samochody SUV oraz pickup.

Wymiana szyby w samochodzie z USA

Do uszkodzenia szyby w samochodzie może dojść na skutek różnych zdarzeń, na przykład kolizji, wypadku, uderzenia ciężkim przedmiotem. Chociaż drobne pęknięcia, które nie zagrażają bezpieczeństwu samochodu można próbować naprawić – stosuje się wtedy specjalne masy naprawcze, większe wymagają wymiany szyby na nową.

Auta przeznaczone na rynek europejski i polski są w tym przypadku łatwe do naprawy – potrzebne komponenty można po prostu zamówić w każdym salonie samochodowym ASO lub też bezpośrednio ze sklepu. Sprawa komplikuje się natomiast w przypadku samochodów dostępnych jedynie na amerykańskich rynkach. Wówczas najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zamówienie części do amerykańskich samochodów właśnie ze Stanów Zjednoczonych.

Jak sprowadzić szyby samochodowe z USA do Polski?

Osoby zainteresowane sprowadzeniem szyb samochodowych z USA do Polski mogą znaleźć je przede wszystkim w sklepach internetowych, gdzie są one oferowane w wielu wariantach do wyboru, między innymi dla samochodów marek Cadillac, Dodge, Chevrolet, Scion, Ram, ale również do modeli samochodów marek dostępnych w Europe jak Honda, Toyota czy Volkswagen.

Szyby oferowane są dla pojazdów nowszej generacji, ale również dla samochodów starszych, w tym także tych zabytkowych. Części dostępne są jako nowe, używane, oryginały i tańsze zamienniki.

Importować można:

Jak bezpiecznie przetransportować szyby do samochodu ze Stanów Zjednoczonych?

Szyby samochodowe są wprawdzie bardziej wytrzymałe od tych stosowanych standardowo w oknach, to jednak i tak narażone są na liczne uszkodzenia, zwłaszcza podczas transportu. Wobec tego wtedy, gdy mają być one przewiezione z jednej strony globu na drugi, wówczas muszą być odpowiednio zabezpieczone.

Właśnie dlatego szyby samochodowe umieszczane są w specjalnych opakowaniach, które chronią je przed zarysowaniami i zbiciem podczas przewozu. Są one także nadawane w opcji „ostrożnie szkło”, czyli podczas transportu należy obchodzić się z nimi ze szczególną ostrożnością.

Sprowadź szyby samochodowy z USA z ekspertami w tej dziedzinie!

Jeżeli chcesz kupić szyby do samochodów z USA, jesteś w dobrym miejscu! Nasza firma US Parts Import specjalizuje się w sprowadzaniu części do samochodów z USA i oferuje kompleksową i fachową obsługę związaną z importem różnych typów komponentów do samochodów kilkudziesięciu różnych marek.

Zamów wraz z nami szyby przednie, tylne i boczne do swojego amerykańskiego samochodu, a my dostarczymy je szybko i bezpiecznie z USA do Polski!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved