BLOG

 

22
grud

Skrzynia biegów do samochodów z USA. Jak ściągnąć ją do Polski?

Gdy skrzynia biegów w samochodzie jest uszkodzona i nie warto je naprawiać, w takim przypadku można zdecydować się na jej wymianę na nową. Gdy usterka dotyczy samochodu z USA, wtedy jednak pojawia się problem. Jak można zaimportować całą skrzynię biegów ze Stanów Zjednoczonych do Polski?

Skrzynia biegów to mechanizm pozwalający na dokonanie zmiany przełożenia – biegu. Połączona jest z silnikiem, aby przenosić moc wytwarzaną przez tę jednostkę napędową. Skrzynia jest bardzo złożonym komponentem każdego pojazdu. To precyzyjnie działający mechanizm, który jest narażony na różne usterki, między innymi powodujących odczuwalne drgania, szarpnięcia, niepokojące dźwięki, problemy z przełożeniem na inny bieg.

Wymiana skrzyni biegów w samochodzie z USA

W większości przypadków samochody w USA wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów, jednak na amerykańskim rynku także dostępne są pojazdy ze standardowymi, manualnymi skrzyniami, które są najpopularniejsze w Polsce.

W amerykańskich samochodach skrzynie biegów można spotkać w niemalże każdym modelu, na przykład w samochodach marek Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, Honda, Hummer, Infiniti, Jeep, Land Rover, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Scion, Subaru, Suzuki, Toyota. Są one montowane w mniejszych samochodach miejskich, ale również w większych autach rodzinnych, SUV-ach czy w samochodach luksusowych.

Gdy samochód z USA wymaga wymiany skrzyni biegów, w takim przypadku rozwiązanie często jest jedno – jej sprowadzenie ze Stanów Zjednoczonych, by dokonać wymiany w Polsce. Jak zrealizować import skrzyni biegów z USA?

Jak sprowadzić skrzynię biegów z USA?

W pierwszej kolejności, aby sprowadzić skrzynię biegów ze Stanów Zjednoczonych do Polski, konieczne jest znalezienie sprzedającego, który będzie mógł ją sprzedaż i wysłać za ocean. Niestety, nie zawsze jest to takie proste, ponieważ skrzynia jest dość dużym, delikatnym elementem.

Należy wtedy uzgodnić ze sprzedającym formę wysyłki, a także sposób zapłaty – najczęściej jest o płatność kartą albo przez PayPal. Kupujący musi także pamiętać o tym, żeby uiścić odpowiednie opłaty, które mogą być na niego nałożone – cło, podatek VAT.

Wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firm, które zajmują się realizacją usług importu części samochodowych z USA. Na czym polega taka współpraca?

Kompleksowa pomoc w sprowadzeniu skrzyni biegów z USA

Firmy przeprowadzające import części samochodowych z USA do Polski, w tym także nasza firma US Parts Import, mogą zapewnić kompleksową obsługę związaną z całą transakcją. Wówczas klient nie musi już samodzielnie zajmować się kontaktami ze sprzedającym, uzgodnieniami dotyczącymi wysyłki czy opłatami – firma będzie mogła zapewnić kompleksową obsługę.

Gdy potrzebna jest skrzynia biegów, na przykład do samochodu Honda, Infiniti czy Chevrolet, w takim przypadku należy tylko podać informacje dotyczące komponentu do sprowadzenia, aby już w przeciągu kilku czy kilkunastu dni mieć go u siebie. To naprawdę najwygodniejsze rozwiązanie dla właścicieli samochodów z USA!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved