BLOG

 

23
list

Silniki do samochodów z USA. Jak je sprowadzać?

Sprowadzanie części samochodowych ze Stanów Zjednoczonych jest dzisiaj coraz popularniejsze. Wśród importowanych elementów znajdują się również silniki do modeli różnych marek. Jak sprowadzić silnik samochodowy z USA?

Niekiedy usterki silnika są tak poważne, że jedynym wyjściem jest wymiana kompletnej jednostki napędowej. Takie problemy dotyczą nie tylko starszych samochodów, ale też tych stosunkowo nowych. Zwykle jest to konsekwencja wypadku, ale również usterek, które nie są możliwe w naprawie.

Silniki do samochodów z USA – gdzie je kupić?

Gdy uszkodzeniu ulega samochód zaimportowany wcześniej z USA, w takim przypadku często pojawia się pytanie: gdzie kupić do niego silnik? Teraz na szczęście nie jest to już tak trudne, jak przed laty.

Wymiana silników do samochodów z USA dotyczy wielu marek, między innymi Chevrolet, Honda, Buick, Hummer, Dodge, Ford, Cadillac, Scion, aby wspomnieć jedynie o paru z nich. W takich przypadkach poszukiwanie silników do amerykańskich aut w Polsce lub nawet w Europie zwykle nie przynosi żadnych efektów, dlatego też konieczne jest sprowadzenie ich bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych. Takie komponenty oferowane są głównie w specjalistycznych sklepach samochodowych lub przez aukcje albo ogłoszenia.

Wówczas pojawia się drugie pytanie: jak można zaimportować silnik ze Stanów Zjednoczonych do Polski? Tutaj rozwiązania są dwa, ponieważ można zdecydować się na zakupienie sprzętu samodzielnie albo można zlecić import silnika z USA zewnętrznej firmie, która ma w tym zakresie większe doświadczenie.

Czy warto samemu sprowadzać silnik do auta z USA?

Silnik jest elementem sporych rozmiarów, który na czas przewozu musi być też odpowiednio zabezpieczony. Wobec tego importowanie takich części samochodowych z USA musi być wykonane przez wykwalifikowaną firmę.

Samodzielne sprowadzanie silników oraz innych części do samochodów amerykańskich jest możliwe, jednak warto pamiętać o tym, że może być ono wymagające. Przede wszystkim konieczna jest znajomość angielskiego, aby porozumieć się ze sprzedającym. Trzeba też wybrać odpowiedni sklep, który zleci wysyłkę towaru do Polski – nie każdy z nich zajmuje się takimi transakcjami. Warto też zaznaczyć, że po stronie importującego znajduje się wtedy dodatkowy obowiązek związany z opłatą podatku czy cła, gdy zostanie ono naliczone.

Kompleksowa pomoc przy imporcie silników do samochodów amerykańskich

Gdy konieczny jest import silnika ze Stanów Zjednoczonych, warto rozważyć jeszcze jedną opcję, a mianowicie usługi firm, które zajmują się sprowadzaniem komponentów samochodowych z USA do Polski. Wówczas można liczyć na pełną obsługę związaną z całą transakcją.

Obsługa polega wtedy na poniższych czynnościach:

Gdy zatem potrzebny jest silnik samochodowy do aut jak Honda, Ford, Cadillac czy Jeep oraz innych pojazdów na rynek amerykański, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy US Parts Import!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved