BLOG

 

22
grud

Na co uważać przy imporcie części samochodowych z USA?

Z USA coraz częściej importujemy samochody, a wraz z nimi również części samochodowe. Dzisiaj sprowadzanie towarów ze Stanów Zjednoczonych jest znacznie prostsze niż kiedyś, ale nie oznacza to wcale, że klienci nie są wtedy narażeni na różne niebezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co należy uważać przy imporcie części samochodowych z USA!

Wiele części samochodowych do amerykańskich modeli dostępnych jest tylko w Stanach Zjednoczonych i nie można kupić ich w Polsce. W takiej sytuacji konieczne jest ich sprowadzenie. Można zrobić to we własnym zakresie, ale warto wskazać, że nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, gdy nie ma się wiedzy i doświadczenia. O czym trzeba pamiętać przy zakupie części do aut z USA?

Wybór sprzedawcy części samochodowych

W pierwszej kolejności konieczne jest wybranie sprzedającego, który ma w ofercie potrzebne części do samochodów amerykańskich konkretnej marki, na przykład Cadillac, Land Rover, Ford czy też Toyota dla modeli przeznaczonych na rynek USA.

Sprowadzać można obecnie praktycznie wszystkie części, na przykład są to:

Poszukiwania sprzedającego najlepiej zacząć od przejrzenia ofert online, ponieważ to właśnie w internecie można zlokalizować ich błyskawicznie i sprawdzić ich asortyment. Do dyspozycji są między innymi sklepy internetowe, portale jak eBay czy Amazon.

Przy wyborze odpowiedniego sprzedającego warto zwrócić uwagę na jego opinie – gdy są one pozytywne, wtedy to potwierdzenie, że warto skorzystać z danej oferty. Należy unikać sprzedających bez opinii, z opiniami negatywnymi, by zmniejszyć ryzyko podczas zakupów.

Transport części do samochodów amerykańskich

Druga istotna kwestia to transport. W tym przypadku ważne jest sprawdzenie, czy dany sprzedający w ogóle wysyła towary do Polski. Niektórzy nie dopuszczają takiej opcji wysyłki, więc trzeba poszukać wtedy innego sprzedawcy.

Należy też sprawdzić, jakie są warunki oraz koszty wysyłki. Najszybciej można otrzymać części samochodowe z USA poprzez przesłanie ich za pośrednictwem firm kurierskich. Wysyłka może być też zrealizowana jako ekspresowo. Warto też zwrócić uwagę na ubezpieczenie przesyłki – wykupienie dodatkowej ochrony może być dobrym posunięciem, by zabezpieczyć się przed ryzykiem.

Opłaty związane z importem części samochodowych

Aby uniknąć kłopotów związanych z zapłatą za zakupiony towar, wart pamiętać o tym, by unikać tych sprzedających, którzy proszą o przesłanie zapłaty za pomocą przekazów typu Western Union. Najlepiej zapłacić kartą lub przez serwisy typu PayPal.

Samodzielny import części samochodowych z USA również związany jest z dodatkowymi opłatami. Są to przede wszystkim podatek VAT oraz cło. Gdy części do amerykańskich samochodów sprowadza się jako osoba prywatna, wówczas trzeba zapłacić najczęściej 23% podatku VAT. Cło liczone jest głównie dla droższych elementów.

Gdy chcesz zaimportować części do aut z USA bez ryzyka, skontaktuj się już teraz z naszą firmą, a my będziemy mogli zrobić to za Ciebie!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved