BLOG

 

8
paź

Jakie auto amerykańskie wybrać?

Jakie auto amerykańskie wybrać?

Samochody ze Stanów Zjednoczonych cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Do naszego kraju sprowadza się przede wszystkim pojazdy typu SUV, pickupy oraz luksusowe modele z górnej półki. Również importowane są pojazdy zabytkowe, legendarne, które nigdy nie były dostępne w oficjalnej sprzedaży na polskim, a także europejskim rynku. Jakie auta amerykańskie najczęściej sprowadzane są do Polski? Co warto wybrać dla siebie spośród tak wielu dostępnych modeli?

Produkowane na amerykański rynek samochody osobowe mają w wielu kręgach status kultowych. Teraz marzenie poosiadaniu takiego pojazdu można spełnić jeszcze łatwiej, ponieważ import samochodów i części samochodowych z USA jest znacznie prostszy niż kiedyś.

Jakie auta najczęściej sprowadzane są z USA do Polski?

Do Polski zwykle importuje się samochody wyróżniające się wyższą klasą, ponieważ to właśnie one są najbardziej opłacalne w sprowadzeniu do kraju. Są to przede wszystkim pojazdy używane, niekiedy lekko uszkodzone, które można bez problemu naprawić – wtedy ich ceny mogą być naprawdę bardzo atrakcyjne.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, największym powodzeniem wśród importerów cieszą się samochody typu SUV, luksusowe limuzyny oraz pojazdy typu sedan, które wyróżniają się swoim reprezentacyjnym wyglądem. Na liście popularnych modeli znajdują się też modele sportowe.

Wśród najpopularniejszych samochodów z USA sprowadzanych do Polski według serwisu internetowego Motofakty znajdują się:

Jak wybrać najlepszy amerykański samochód dla siebie?

Osoby chcące zdecydować się na zakupienie samochodu ze Stanów Zjednoczonych i sprowadzenie go do Europy, powinny przede wszystkim zadać sobie pytanie – jakie auto będzie idealne?

Decyzja powinna być w tym przypadku przemyślana, ponieważ sprowadzenie pojazdu do złożona procedura logistyczna, która związana jest też z dodatkowymi kosztami. Najlepiej zatem nie podejmować decyzji pochopnie, aby zakupione auto rzeczywiście mogło spełnić wszystkie wymagania.

Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych może być spełnieniem marzeń. Wiele osób decyduje się wtedy na kupno pojazdu sportowego, legendarnego, na przykład Ford Mustang czy Chevrolet Corvette. Z drugiej strony auto z USA może posłużyć jako wygodny, bezpieczny pojazd dla całej rodziny. Wtedy warto postawić na większe modele typu sedan, w których będzie można bez problemu pomieścić wszystko, co najważniejsze.

Auto można sprowadzić we własnym zakresie, lecz również można zdecydować się na pomoc firm specjalizujących się w sprowadzaniu pojazdów z rynku amerykańskiego do Polski. Wtedy nie trzeba zajmować się żadnymi formalnościami oraz opłatami samodzielnie – to duże udogodnienie dla każdej osoby, która marzy o tym, by zasiąść za kierownicą samochodu z USA!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved