BLOG

 

10
maja

Import z USA

Import towarów z USA – czy się opłaca?

W Stanach Zjednoczonych można zakupić wiele towarów, których nie ma w ofercie w Polsce. Stąd też duże zainteresowanie importem z USA. Czy rzeczywiście opłaca się sprowadzać towary ze Stanów?

Sklepy działające w USA oferują szeroką gamę produktów niedostępnych na rynkach europejskich. Aby je zakupić, nie trzeba jednak wcale przygotowywać się na daleką podróż na drugą stronę globu. Teraz można zamówić je również za pośrednictwem internetu. Do wyboru jest szeroki asortyment, w tym także części samochodowe przeznaczone do pojazdów produkowanych na rynek amerykański, na przykład Hummer, Acura, Buick, GMC, Chrysler czy Chevrolet.

Na czym polega import towarów ze Stanów Zjednoczonych?

Importowanie towarów z USA polega dzisiaj głównie na zamówieniach składanych przez internet lub też na innej formie kontaktu z osobami, które mieszkają w Stanach i mogą pomóc w wysyłce paczki na adres za granicą.

Towary można importować samodzielnie, ale również można robić to z pomocą firm działających w Polsce. W wielu przypadkach jest to wygodniejsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że wyręczają one wtedy klienta w realizacji całej transakcji. To wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu!

Jakie opłaty należy ponieść przy imporcie towarów z USA

Z importem towarów ze Stanów Zjednoczonych związane są określone opłaty, dlatego też cena prezentowana na stronie amerykańskiego sklepu to jeszcze nie wszystkie koszty, jakie trzeba ponieść.

Opłaty związane ze sprowadzeniem towarów ze Stanów Zjednoczonych:

Wobec tego przed zleceniem zamówienia na import z USA zawsze warto sprawdzić wszystkie opłaty, jakie są z nim związane. Dzięki temu można przekonać się, czy rzeczywiście jego zakup bezpośrednio w Stanach jest bardziej opłacalny niż u sprzedawcy w Polsce.

Jak importować części samochodowe ze Stanów Zjednoczonych?

Import towarów jak części samochodowe ze Stanów Zjednoczonych może być łatwiejszy, gdy skorzysta się z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Klient może wtedy liczyć na kompleksową obsługę dotyczącą całej transakcji i nie musi samodzielnie wyliczać wszystkich kosztów związanych z importem – po prostu płaci jedną cenę.

Dodatkowym atutem jest w tym przypadku łatwiejsze rozwiązywanie ewentualnych sporów związanych z reklamacją, gwarancją, ponieważ wystarczy zwrócić się do polskiego sprzedawcy.

Jeżeli chcesz kupić tanio i wygodnie części do samochodów amerykańskich, na przykład skrzynie biegów, silniki, ale również mniejsze komponenty i akcesoria, jesteśmy zawsze gotowi do pomocy. Z dostępnym asortymentem możesz zapoznać się już teraz na naszej stronie internetowej. Zamawiaj części samochodowe i inne elementy do samochodów ze Stanów Zjednoczonych jeszcze łatwiej!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved