BLOG

 

12
maja

Sprowadzanie części do aut z USA

Sprowadzanie części do aut z USA

Masz amerykański samochód i potrzebujesz do niego części zamiennych? Sprawdź, w jaki sposób można je sprowadzić do Polski bez problemów!

Po polskich drogach porusza się coraz więcej samochodów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. To zarówno auta dostępne tylko w Stanach, jak i znane modele dedykowane tylko na rynek USA, dlatego też często korzystają one z części samochodowych innych niż te przeznaczone dla ich europejskich odpowiedników. Gdy koniecznie trzeba wymienić części na nowe, pojawia się pytanie – gdzie je kupić? Często na próżno szukać ich w polskich sklepach z częściami. Rozwiązaniem jest wtedy import części samochodowych z USA.

Jak można sprowadzić części do amerykańskich samochodów do Polski?

Importowanie części do amerykańskich aut jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Można robić to samodzielnie, chociaż jest jeszcze jedna, wygodniejsza opcja, czyli skorzystanie z usług firm, które zajmują się tym na co dzień.

Każda z zaprezentowanych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego warto bliżej się z nimi zapoznać. Czy lepiej importować części z USA samemu? A może kupić je od firmy sprowadzającej je do Polski?

Samodzielny import części samochodowych z USA

Pierwsza opcja to samodzielne sprowadzenie części do amerykańskich samochodów. Można zrobić to obecnie za pomocą internetu.

W pierwszej kolejności należy wyszukać odpowiednie komponenty przeznaczone do swojego pojazdu. Są one dostępne w wielu sklepach motoryzacyjnych, na popularnych portalach sprzedażowych jak Amazon, a także na aukcjach internetowych jak eBay. Potem należy sprawdzić, czy sprzedający zgadza się na wysyłkę części za ocean. Gdy tak, należy sprawdzić koszty wysyłki. Zapłatę za towary można wykonać online, na przykład popularnym serwisem PayPal czy kartą płatniczą.

Warto pamiętać o tym, że samodzielny import będzie związany z dodatkowymi kosztami – podatkiem VAT, ewentualnym cłem, które podwyższą ostateczny koszt zakupu.

Import części do samochodów amerykańskich z firmą

Druga propozycja to skorzystanie z usług firm zajmujących się importowaniem części do samochodów amerykańskich do Polski. Mogą one pomóc swoim klientom w sprowadzeniu praktycznie każdego typu komponentu, w tym także tak dużych elementów jak części blacharskie, silniki, szyby samochodowe przednie i tylne.

Firmy zajmujące się importem części samochodowych ze Stanów Zjednoczonych współpracują ze sprawdzonymi dostawcami – hurtowniami i sklepami, ale również mogą sprowadzić na zamówienie części wskazane przez klienta, na przykład z aukcji internetowych.

Zalety korzystania z usług firm importujących części do samochodów z USA:

Gdy zatem potrzebne są nowe lub używane części do samochodów amerykańskich, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Razem z doświadczoną firmą import towarów ze Stanów Zjednoczonych będzie stanie się prostszy!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved