BLOG

 

22
grud

Czy można zamówić części samochodowe z USA bez znajomości angielskiego?

Każdy, kto chce zakupić samochód ze Stanów Zjednoczonych, musi pamiętać o tym, że wtedy, gdy konieczne będzie wymienienie w nim części, jedynym rozwiązaniem bywa zakupienie ich właśnie w USA. Czy brak znajomości języka angielskiego jest wtedy barierą?

Samochody z USA coraz częściej importowane są do Polski. Wśród popularnych marek znajdują się między innymi Cadillac, Ford, w tym Ford Mustang, Jeep, Scion, Dodge. Można samodzielnie zaaranżować sprowadzenie pojazdu, ale również można kupić go już w Polsce. Gdy auto zaczyna sprawiać problemy i konieczna jest wymiana części, w takim przypadku w pierwszej kolejności szuka się komponentów w Polsce. Gdy poszukiwania nie przynoszą żadnych rezultatów, wtedy konieczne może być sprowadzenie ich ze Stanów Zjednoczonych.

Jak wygląda import części samochodowych z USA?

Dzisiaj importowanie części do aut z USA nie jest tak skomplikowane jak kiedyś. Przede wszystkim warto wskazać na fakt, że zamówienia można po prostu składać za pośrednictwem internetu. To powoduje, że na samodzielnie kupowanie części decyduje się wielu kierowców.

Aby jednak kupić części do samochodów amerykańskich właśnie w USA, konieczne jest posiadanie przynajmniej podstawowej znajomości języka angielskiego. Wprawdzie w sieci można skorzystać z bezpłatnych translatorów, lecz warto wskazać, że nie zawsze są one w stanie dokładnie przełożyć wszystkie treści znajdujące się na stronach internetowych oraz we wiadomościach. Nawet niewielkie błędy w translacji mogą być problemem.

W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z innego rozwiązania, czyli z usług firm, które oferują sprowadzanie części samochodowych ze Stanów do Polski. Wtedy nie trzeba znać języka angielskiego, aby otrzymać dokładnie taką część, która jest potrzebna!

Jak zamówić części z USA bez znajomości angielskiego?

Gdy chcemy skorzystać z usług firm zajmujących się importowaniem części na zamówienie, w takim przypadku pierwszym etapem jest skontaktowanie się z wybraną z nich, aby tam zlecić wykonanie zakupu.

Firmy te mogą zaoferować import różnego rodzaju części do samochodów wielu marek, między innymi:

Do wyboru są zarówno części niewielkie, jak i większe komponenty, na przykład cały silnik czy ćwiartka samochodu. Przy składaniu zamówienia należy zatem wskazać, jaki komponent jest potrzebny, przekazując informacje dotyczące marki, modelu, rocznika pojazdu. Pracownicy firmy mogą również pomóc w wyszukaniu komponentów.

Po złożeniu zamówienia reszta kroków należy już do pracowników firmy importującej części z USA. Wyszukują oni najlepszą ofertę, kontaktują się ze sprzedającym, a następnie składają zamówienie. Uzgadniają z nim również wszystkie szczegóły dotyczące wysyłki, aby szybko i bezpiecznie mogła ona dotrzeć bezpośrednio do klienta.

Gdy zatem chcesz kupić części do samochodów amerykańskich, ale nie znasz angielskiego, skontaktuj się już teraz z naszą firmą!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved