BLOG

 

31
marc

Części do samochodów amerykańskich – oryginalne i zamienniki

Zamówienie części do samochodów amerykańskich marek najczęściej oznacza konieczność sprowadzenia ich do Polski z USA. Do wyboru jest wtedy szeroka gama różnych wariantów – oryginały i zamienniki. Jakie części warto kupić do swojego auta?

Dzisiaj zamawiać można części do amerykańskich samochodów wszystkich marek, między innymi od Acura, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, Honda, Hummer, Infinity, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Ram, Scion, Subaru, Suzuki, Toyota. Przed złożeniem swojego zamówienia trzeba wybrać odpowiednie komponenty. Należy wtedy zdecydować, czy lepiej zakupić części oryginalne czy też ich tańsze zamienniki od innych producentów.

Kiedy warto kupić oryginalne części do samochodów z USA?

Oryginalne części do samochodów z USA to najlepszy wybór. Są to części wytwarzane w fabrykach producenta pojazdu, które są idealnie do niego dopasowane, wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Tego typu części samochodowe są polecane przede wszystkim do nowych samochodów, aby utrzymać ich pierwotną wartość. Także chętnie wybierane są dla samochodów nieco starszych, gdy także mają być one zgodne z oryginałem. Ponadto są one kupowane do pojazdów zabytkowych, legendarnych, w których powinny znaleźć się części takie, jak kiedyś.

Głównym minusem oryginalnych części samochodowych, na przykład jak amortyzatory, oświetlenie, mosty, fotele jest ich wysoka cena. Trzeba niekiedy zapłacić za nie nawet ponad dwa czy trzy razy więcej niż za zamienniki. Jeszcze większe koszty dotyczą części słabo dostępnych, to samochodów kultowych, na przykład jak Ford Mustang, dlatego kupujący muszą przygotować się wtedy na jeszcze większe wydatki.

Aby mieć pewność, że zamówione części do amerykańskich samochodów rzeczywiście są oryginalne, konieczne jest zakupienie ich od sprawdzonego sprzedającego. Wiele komponentów jest podrabianych, więc kupno ich tam, gdzie nie ma się pewności co do ich oryginalności, może oznaczać otrzymanie podróbek.

Kiedy warto kupić zamienniki do samochodów amerykańskich?

Druga opcja to zamienniki części do samochodów z USA. W tym przypadku komponenty są produkowane przez inne firmy, dlatego też nie są one oryginalne, lecz są zgodne z oryginałami. Oznacza to, że również wyróżniają się wysoką jakością, dopasowaniem, lecz nie są oznakowane tak, jak części oryginalne.

Największym atutem zamienników jest ich przystępna cena, ponieważ można kupić je nawet kilkukrotnie taniej niż oryginały. Także wiele z nich może zagwarantować kapitalną jakość, więc posłużą wtedy na wiele lat.

Najczęściej takie części samochodowe z USA są zamawiane do pojazdów nieco starszych, w przypadku których montaż oryginałów nie jest potrzebny lub też nie jest opłacalny, ponieważ nie przedstawiają one sobą wartości zabytkowej.

Jeżeli chcesz zdecydować się na import części samochodowych z USA do Polski, w takim przypadku już teraz skontaktuj się z naszą firmą. Sprowadzimy dla Ciebie wszystkie potrzebne komponenty do Twojego auta. Gwarantujemy bezpieczną, szybką i sprawną transakcję!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved