BLOG

 

22
grud

Części do luksusowych samochodów ze Stanów Zjednoczonych

Luksusowe aut z USA często sprowadzane są również do Polski. W tej kategorii znajduje się wiele pojazdów od rozpoznawanych marek, między innymi Cadillac, Dodge, Infiniti czy Chevrolet, aby wspomnieć tylko o paru z ich. Sprowadzając takie auta, trzeba jednak pamiętać o tym, że gdy konieczne będzie dokonanie wymiany części, zwykle także będą one wymagały importu z USA.

Wysokiej klasy pojazdy to spory koszt. Można jednak kupować je taniej, na przykład jako używane czy też z niewielkimi usterkami, które nadają się do naprawy. Właśnie tak do Polski trafia większość luksusowych samochodów z USA.

SUV-y i sedany od najlepszych marek

Wśród najpopularniejszych typów luksusowych samochodów sprowadzanych do Polski ze Stanów Zjednoczonych znajdują się przede wszystkim SUV-y oraz sedany. To auta, które dzisiaj cieszą się największą popularnością także w Europie.

Duże, wygodne, a także niezawodne SUV-y świetnie radzą sobie na różnych nawierzchniach – nie tylko na drogach, ale również podczas jazdy offroad. To propozycja dla tych osób, które szukają samochodu na każde warunki. Z kolei sedany do od wielu lat synonim wysokiej klasy pojazdów wyróżniających się maksymalnym komfortem oraz bezpieczeństwem, a przy tym naprawdę dobrymi osiągami.

Również ze Stanów Zjednoczonych sprowadza się inne pojazdy, między innymi sportowe modele typu Ford Mustang, które od wielu lat cieszą się dużym powodzeniem wśród kierowców także w Polsce.

Części zamienne do luksusowych aut z USA

Gdy jesteś właścicielem pojazdu wyższej klasy sprowadzonego z USA, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że zakupienie komponentów do takich właśnie modeli bardzo często nie jest możliwe w Polsce. W związku z tym konieczne jest zakupieni ich bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych.

Za oceanem można dostać praktycznie wszystkie części do amerykańskich samochodów, między innymi są to silniki, skrzynie biegów, amortyzatory, elektronika jak komputery czy sterowniki, również części blacharskie czy wyposażenie wnętrz – fotele, deski rozdzielcze. Można bez problemu dostać części do nowszych samochodów, ale też do tych, które już nie znajdują się w sprzedaży.

Sprzedaż prowadzona jest między innymi przez sklepy internetowe, ale również za pośrednictwem popularnych serwisów internetowych typu Amazon czy eBay.

Jak sprowadzać części do samochodów luksusowych marek z USA?

Części samochodowe do amerykańskich modeli można sprowadzać we własnym zakresie. Zamówienie składa się wtedy najczęściej online. Sprawa jednak komplikuje się wtedy, gdy mamy do czynienia z większymi, delikatniejszymi, droższymi elementami, które nie są tak proste w dostawie, na przykład skrzyniami biegów, silnikami czy blacharką.

Najłatwiejszym sposobem, aby zakupić części samochodowe z USA, jest wtedy skorzystanie z pomocy firm, które zajmują się ich importowaniem na zamówienie. Wystarczy tylko powiedzieć, jakiej części się potrzebuje, a pracownicy samodzielnie wyszukają ją, zamówią, a potem przekażą klientowi. W ten sposób cała transakcja przebiega znacznie łatwiej, a także jest szybsza i bezpieczniejsza!

Zobacz wszystkie

© US PARTS IMPORT 2023 All Rights Reserved